Skip to main content

Coś dla niej i coś dla niego??Propozycja na zimowy wieczór ?Rozgrzewająca zupa czosnkowa?Dla zdrowia i urody??
„Allium sativum” Hipokrates i Galen polecali go jako lekarstwo w schorzeniach układu pokarmowego, oddechowego, jako środek moczopędny i antytoksyczny.
Talmud zaleca używanie czosnku ponieważ „zadowala i rozgrzewa ciało, rozpromienia oblicze, zwiększa ilość spermy i usuwa pasożyty jelit”.
Aby w domowej sieni lub w pracy nie wybuchł bunt tak jak to miało miejsce w Egipcie ok. 1600 r. p.n.e. gdyż robotnicy przy budowie piramidy nie otrzymali czosnku, propozycja również dla każdego zbuntowanego!!! Zupa (krem) czosnkowa!
Weź czosnek zwyczajny (Allium sativum) tylko z pewnego źródła!!! (wspaniały dla zdrowia ale jako roślina lubi zaciągać podczas wegetacji metale ciężkie z gleby!!!!) obrać i drobno posiekać. Umyć jednego ziemniaka (doda zupie gęstości) obrać i pokroić drobno w kostkę. Cebulę szalotkę obrać i pokroić w drobną kostkę.
W garnku rozgrzać zimne masło extra 82% ze Strzałkowa (produkt regionalny). Dodać cebulę szalotkę (2-4 szt. wystarczy) i obsmażyć delikatnie. Dorzucić posiekany czosnek (2 główki) i ziemniak. Smażyć około 4 minuty, co jakiś czas mieszając.
Całość zalać śmietanką słodką 36 % np. ze Strzałkowa (kto próbował wie o czym piszę ok. 300 ml) a następnie gorący bulion np. z pręgi wołowej ( 300 ml) i gotować do czasu, aż ziemniaki zrobią się miękkie. W tym czasie przygotować grzanki. Całość zmiksować blenderem. Doprawić solą, pieprzem i startą gałką muszkatołową. Użyj talerzy „Kamelo Ceramika od Patrycji Styrna” .
Będzie śmietankowo-bogato a przede wszystkich rozgrzewająco –zdrowo. Smacznego

Józef Sadkiewicz

Zostaw komentarz